مشکل بعد از زایمان: اضطراب

مشکل بعد از زایمان: اضطراب

بیمار نیست، نه افسرده – فقط در لبه و غرق شدن. اگر آن روزهای اول مادر شدن چیزی نیست که شما انتظار داشتید، این را بدانید: شما تنها نیستید.
با ورود سومین فرزندش، کتی کاوولا انتظار داشت که از لحاظ جسمی و احساسی خسته شود. پس از همه، چه چیزی مادر جدید در انتها احساس نمی شود؟ او حتی به نشانه های افسردگی پس از زایمان هشدار داد زیرا برخی از علائم را بعد از تولد فرزند دومش تجربه کرده است. اما این بار متفاوت بود. مادر سیاتل می گوید: “سطح اضطراب من شدید بود.” “من می خواهم گرم و عرق و تحریک پذیر، و من تبدیل به یک نگرانی در اواخر شب بود. مانند یک لیست پیمایش از نگرانی های در حال عبور از ذهن من بود، و من خواب کم بود وجود دارد. این مثل من بود.”

با این حال، او احساس افسردگی نمی کرد، کاوولا نمی دانست چه اتفاقی می افتاد. او می گوید: “من می خواستم یک برچسب بر روی آنچه که احساس کردم و نمی توانستم، که تنها به سرخوردگی من اضافه شده بود برسد.” در نهایت، پس از صحبت با پزشک متخصص اطفال در هنگام بازدید از کودک، او متوجه شد که از اضطراب پس از زایمان رنج می برد، پسر عمو پس از زایمان افسردگی که حدود 10 درصد از مادران جدید را تحت تاثیر قرار می دهد، براساس برآوردهای بین المللی پس از زایمان. با اضطراب پس از زایمان، مادر ممکن است نگرانی های ثابت در مورد سلامت و رشد کودک، توانایی او در داشتن والد خوب و نحوه تعادل کار و خانه و یا مراقبت از چند فرزند داشته باشد. ممکن است دچار بی قرار و مودب شود یا علائم فیزیکی مانند ضربان قلب، سرگیجه، حالت تهوع یا بی خوابی را تجربه کنید.
Jonathan Abramowitz، Ph.D.، رئیس دانشکده روانشناسی و مدیر کلینیک اختلالات اضطراب و اختلال استرس در دانشگاه کارولینای شمالی در Chapel می گوید: “ما اضطراب پس از زایمان را این اختلال پنهان می نامیم، زیرا چند مادر آن را تشخیص داده و آن را تشخیص داده نشده است.” هیل “این موضوع مورد بحث و بررسی قرار نگرفته است، حتی اگر این خیلی بیشتر از افسردگی پس از زایمان (PPD) باشد.” محققان دانشگاه هیدلبرگ در آلمان در مطالعه ای که 1،024 خانم را در طی سه ماه اول پس از تولد دنبال کردند، دریافتند که بیش از 11 درصد قربانیان اختلالات اضطراب پس از زایمان شده اند و در حدود 6 درصد اختلالات افسردگی پس از زایمان را ایجاد کرده اند. این دو اغلب در دست هم هستند – در واقع، حدود نیمی از زنان مبتلا به PPD نیز اضطراب دارند. آبراموویچ می گوید: “اگر شما مضطرب هستید و در زندگی خود زندگی می کنید، ممکن است شروع به احساس افسردگی در آن بکنید و بالعکس”.

چگونه اتفاق می افتد؟

مارگارت هاوارد، مدیر گروه افسردگی پس از زایمان در بیمارستان روزانه زنان و مامایی، می گوید: “بعضی از نگرانی ها سازگاری دارند – اضطراب یک پاسخ طبیعی برای محافظت از کودک است و اغلب با ابراز احترام و هوشیاری بیان می شود. نوزادان در پراویدنس. به همین دلیل، طبق آمار کلینیک Mayo، 89 درصد از پدر و مادر جدید، ذهن خود را مسابقه می دهند: اگر کودک خسته کننده است؟ یا در طول یک حمام زیر آب؟ اگر کسی به خانه برسد و او را خراب کند چه؟ آبراموویچ می گوید: “برای اکثر والدین، این فقط سر و صدای ذهنی است.” “آنها یاد می گیرند که آن را رد کنند، بنابراین افکار متوقف می شوند.”از سوی دیگر، اگر شما نگران هستید ناسازگاری دارید (بگو، ترس شدید که کودک شما صدمه ببیند اگر شما او را نگه ندارد)، اما شما نمی توانید آنها را از مغز خود دریافت کنید، که نشان می دهد شما ممکن است مقیاس نابود شود درست است که اضطراب شما به هیچ وجه تهدید خاصی وابسته نیست، در صورتی که موجب نگرانی در موقعیت های روزمره می شود (مانند رانندگی با کودک)، اگر حملات ترس از آبی بیرون می آید یا اگر از توانایی شما در عملکرد ( زیرا شما در طول شب به او اطمینان می دهید). هاوارد می گوید: “اضطراب یک مشکل است وقتی که واقعیت را از دست می دهد.”
کارشناسان می گویند که این شرایط اغلب به دلیل انواع مختلف عوامل ایجاد می شود. برای شروع، “یک تغییر بزرگ هورمونی وجود دارد – سطوح استروژن و پروژسترون در دوران بارداری 10 تا 100 برابر افزایش پیدا می کند و در عرض 24 ساعت پس از زایمان به صفر می رسد”، الیزابت فیتلسون، مدیر برنامه زنان در گروه روانپزشکی دانشگاه کلمبیا. در روزهایی که دنبال می کنید، با محرومیت از خواب، تغییرات در رابطه خود، و برنامه های جدید و مسئولیت های جدید، از جمله مراقبت 24 ساعته نوزاد، برخورد می کنید. به این انتظارات جامعه اضافه کنید که این باید یکی از شادترین لحظات زندگی شما باشد و شما باید بدانید که چه چیزی به صورت غریزی انجام دهید و جای تعجب ندارد که مادران بسیاری از همسایگان خود بیرون می آیند.

لینک ادامه مطلب

/ 0 نظر / 16 بازدید